Aktualności

W sobotę odbył się 26. Bieg po Nowe Życie, w którym udział wzięło wielu specjalistów z WUM z rektorem prof. Rafałem Krenke na czele. W przededniu biegu nagrody „Drugiego Życia” odebrali: w kategorii "Osobowość polskiej transplantologii" prof. Michał Grąt, kierownik Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Wątroby UCK WUM, a w kategorii „Aktywni dla transplantacji” dr Zygmunt Kaliciński z Kliniki Chirurgii Serca, Klatki Piersiowej i Transplantologii UCK WUM.

Uczelnie planują kontynuację współpracy naukowej, badawczej, edukacyjnej, wymiany akademickiej, wspólne szkolenia kadry dydaktycznej i naukowej oraz organizację staży. Memorandum podpisali: prof. Rafał Krenke, rektor WUM oraz prof. Roman Yatsyshyn, rektor Uniwersytetu Medycznego w Iwano-Frankiwsku.

Osoby chcące podjąć naukę na naszej uczelni mogą się zapisywać się na wybrane przez siebie kierunki studiów za pośrednictwem Internetowej Rejestracji Kandydatów. Szczegółowe terminy postępowań rekrutacyjnych oraz wszelkie ważne informacje dotyczące zapisów na studia dostępne są na stronie https://rekrutacja-info.wum.edu.pl/. Na stronie tej kandydaci znajdą również informacje o kryteriach naboru, opłatach, potrzebnych dokumentach i badaniach lekarskich.

Stanowisko Konferencji Rektorów Uczelni Warszawskich w sprawie tragedii na Uniwersytecie Warszawskim
Konferencja Rektorów Uczelni Warszawskich z bólem przyjęła informację o tragicznym zdarzeniu na Uniwersytecie Warszawskim. Jednoznacznie potępiamy brutalne przestępstwo, które godzi w fundamentalne wartości wspólnoty akademickiej.

Za nami konferencja „Transplantation Horizons: Innovations and Insights” zorganizowana przez Szkołę Doktorską z myślą o doktorantach, naukowcach i studentach naszej uczelni. W trakcie dwóch dni można było posłuchać o tym, co ważne w medycynie transplantacyjnej. Podczas wydarzenia wystąpiło ośmiu ekspertów z Mayo Clinic, a także specjaliści z naszej uczelni. Wydarzenie mogło odbyć się dzięki dofinansowaniu z programu STER NAWA na projekt "Międzynarodowa Przyszłość Szkoły Doktorskiej WUM” i to początek stałej współpracy WUM z Mayo Clinic. Kolejne spotkanie z ekspertami z USA planowane jest w przyszłym roku.

Jesteśmy do głębi poruszeni tragicznymi wydarzeniami na Uniwersytecie Warszawskim. Łączymy się w bólu z bliskimi ofiar oraz Społecznością akademicką.

23 kwietnia Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył akty nominacyjne nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki. W gronie uhonorowanych znalazły się także przedstawicielki naszej uczelni: prof. Magdalena Januszewicz, kierownik II Zakładu Radiologii Klinicznej oraz prof. Maria Radziwoń-Zaleska z Katedry i Kliniki Psychiatrycznej.

Jesteśmy do głębi poruszeni wczorajszymi wydarzeniami w szpitalu uniwersyteckim w Krakowie. Doktor Tomasz Solecki został zamordowany w pracy, gdy jak co dzień udzielał pomocy pacjentom. Jest to sytuacja, która nigdy nie powinna się wydarzyć.

Akredytacja Association to Advance Collegiate Schools of Business (AACSB) to światowe wyróżnienie i kolejny dowód na to, że program skierowany do sektora ochrony zdrowia prowadzony przez WUM oraz SGH w Warszawie spełnia najwyższe światowe standardy jakości kształcenia, umiędzynarodowienia, relacji z otoczeniem oraz doskonałości akademickiej.

The Warsaw International Medical Congress to wydarzenie tworzone przez studentów dla studentów. Stanowi niepowtarzalną okazję do wymiany wiedzy i doświadczeń, a także poznania osób z całego świata, które mają podobne zainteresowania i realizują ciekawe projekty naukowe. A jak widać po tegorocznej frekwencji, kongres jest inicjatywą rozpoznawalną i cieszy się dużym uznaniem młodych naukowców.