Aktualności

Duża grupa ludzi uczestniczących w wydarzeniu na świeżym powietrzu - Biegu po Nowe Życie. Uczestnicy mają na sobie kolorowe koszulki i numery startowe. W tle widoczne są dwa duże balony reklamowe. W tle znajdują się również drzewa i drewniane budynki.
W sobotę odbył się 26. Bieg po Nowe Życie, w którym udział wzięło wielu specjalistów z WUM z rektorem prof. Rafałem Krenke na czele. W przededniu biegu nagrody „Drugiego Życia” odebrali: w kategorii "Osobowość polskiej transplantologii" prof. Michał Grąt, kierownik Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Wątroby UCK WUM, a w kategorii „Aktywni dla transplantacji” dr Zygmunt Kaliciński z Kliniki Chirurgii Serca, Klatki Piersiowej i Transplantologii UCK WUM.
Rektorzy obu uczelni. Dwóch mężczyzn w ciemnych garniturach podaje sobie ręce. Mężczyzna po lewej trzyma czarną teczkę. Na teczce widnieje czerwone logo na białym tle. W tle znajduje się drewniana szafa z książkami. Po prawej stronie zdjęcia stoi zielona roślina doniczkowa.
Uczelnie planują kontynuację współpracy naukowej, badawczej, edukacyjnej, wymiany akademickiej, wspólne szkolenia kadry dydaktycznej i naukowej oraz organizację staży. Memorandum podpisali: prof. Rafał Krenke, rektor WUM oraz prof. Roman Yatsyshyn, rektor Uniwersytetu Medycznego w Iwano-Frankiwsku.
Pięć młodych osób: dwie kobiety i trzech mężczyzn. Uśmiechają się i patrzą przed siebie. Siedzą na schodach przed szarym budynkiem. Budynek ma duże okna. Dwie osoby po lewej stronie noszą granatowe bluzy z białymi rękawami i napisem WUM. Osoba po prawej stronie również ma taką kurtkę. Pozostałe dwie osoby są ubrane w ciemne ubrania. W tle widać drzewa i niebo.
Osoby chcące podjąć naukę na naszej uczelni mogą się zapisywać się na wybrane przez siebie kierunki studiów za pośrednictwem Internetowej Rejestracji Kandydatów. Szczegółowe terminy postępowań rekrutacyjnych oraz wszelkie ważne informacje dotyczące zapisów na studia dostępne są na stronie https://rekrutacja-info.wum.edu.pl/. Na stronie tej kandydaci znajdą również informacje o kryteriach naboru, opłatach, potrzebnych dokumentach i badaniach lekarskich.
Czarno-białe zdjęcie przedstawia klasyczny, dwupiętrowy budynek na Kampusie Głównym Uniwersytetu Warszawskiego. Budynek otoczony jest trawnikiem i alejkami. Na pierwszym planie widoczne są schody prowadzące do głównego wejścia po prawej stronie. W tle znajdują się drzewa i inne budynki. To miejsce było świadkiem makabrycznej zbrodni.
Konferencja Rektorów Uczelni Warszawskich z bólem przyjęła informację o tragicznym zdarzeniu na Uniwersytecie Warszawskim. Jednoznacznie potępiamy brutalne przestępstwo, które godzi w fundamentalne wartości wspólnoty akademickiej.
Mężczyzna w średnim wieku, w okularach. Ma na sobie ciemny garnitur, jasnoniebieską koszulę i jasnoróżowy krawat. Stoi za mównicą i przemawia. Mównica jest brązowa i ma napis "VERITATIS SPLENDOR" w kolorze złotym. W tle znajduje się ekran multimedialny z tekstem.
Za nami konferencja „Transplantation Horizons: Innovations and Insights” zorganizowana przez Szkołę Doktorską z myślą o doktorantach, naukowcach i studentach naszej uczelni. W trakcie dwóch dni można było posłuchać o tym, co ważne w medycynie transplantacyjnej. Podczas wydarzenia wystąpiło ośmiu ekspertów z Mayo Clinic, a także specjaliści z naszej uczelni. Wydarzenie mogło odbyć się dzięki dofinansowaniu z programu STER NAWA na projekt "Międzynarodowa Przyszłość Szkoły Doktorskiej WUM” i to początek stałej współpracy WUM z Mayo Clinic. Kolejne spotkanie z ekspertami z USA planowane jest w przyszłym roku.
Czarna spleciona wstążka na szarym tle
Jesteśmy do głębi poruszeni tragicznymi wydarzeniami na Uniwersytecie Warszawskim. Łączymy się w bólu z bliskimi ofiar oraz Społecznością akademicką.
Grupa osób stojąca w dużej sali znajdującej się w Pałacu Prezydenckim. Wszystkie osoby są elegancko ubrane. Po prawej elegancko ubrany mężczyzna - Prezydent RP. Prezydent przemawia do mikrofonu. Ma uniesioną rękę.
23 kwietnia Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył akty nominacyjne nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki. W gronie uhonorowanych znalazły się także przedstawicielki naszej uczelni: prof. Magdalena Januszewicz, kierownik II Zakładu Radiologii Klinicznej oraz prof. Maria Radziwoń-Zaleska z Katedry i Kliniki Psychiatrycznej.
Dr Tomasz Solecki. Młody mężczyzna w koszuli, uśmiecha się do zdjęcia. Fotografia jest czarno-biała.
Jesteśmy do głębi poruszeni wczorajszymi wydarzeniami w szpitalu uniwersyteckim w Krakowie. Doktor Tomasz Solecki został zamordowany w pracy, gdy jak co dzień udzielał pomocy pacjentom. Jest to sytuacja, która nigdy nie powinna się wydarzyć.
Grafika przedstawia dwa logotypy. Po lewej stronie znajduje się logo z napisem "AACSB ACCREDITED" oraz graficznym elementem składającym się z czterech prostokątów w różnych odcieniach zieleni, ułożonych w kształt kwadratu. Po prawej stronie znajduje się logo programu "EXECUTIVE MBA" prowadzonego przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie (SGH) oraz Warszawski Uniwersytet Medyczny (WUM).
Akredytacja Association to Advance Collegiate Schools of Business (AACSB) to światowe wyróżnienie i kolejny dowód na to, że program skierowany do sektora ochrony zdrowia prowadzony przez WUM oraz SGH w Warszawie spełnia najwyższe światowe standardy jakości kształcenia, umiędzynarodowienia, relacji z otoczeniem oraz doskonałości akademickiej.
Trzy osoby. Stoją na środku auli podczas ceremonii wręczenia nagród. Po lewej i po prawej młode kobiety, w środku - młody mężczyzna. Kobieta po lewej ma na sobie czerwoną marynarkę i trzyma dokumenty. Mężczyzna w środku ma na sobie ciemny garnitur i krawat. Kobieta po prawej ma na sobie jasną marynarkę i trzyma duży czek o wartości 3000 złotych z napisem "20th WIMC".
The Warsaw International Medical Congress to wydarzenie tworzone przez studentów dla studentów. Stanowi niepowtarzalną okazję do wymiany wiedzy i doświadczeń, a także poznania osób z całego świata, które mają podobne zainteresowania i realizują ciekawe projekty naukowe. A jak widać po tegorocznej frekwencji, kongres jest inicjatywą rozpoznawalną i cieszy się dużym uznaniem młodych naukowców.
OSZAR »